LIGA CAMPIONILOR. Victorie ISTORICĂ pentru Juventus, în fața Barcelonei. Catalanii au fost UMILIȚI la Torino și au din nou o misiune IMPOSIBILĂ. ATENTATUL de la Dortmund a amânat meciul Borussia - Monaco

Juventus Torino s-a impus cu scorul de 3-0, marți, în jocul cu FC Barcelona, disputat în prima manșă a „sferturilor” Ligii Campionilor.

Juventus Torino a făcut legea în confruntarea cu FC Barcelona, disputată, marți, pe terenul echipei piemonteze, în prima manșă a sferturilor de finală din Liga Campionilor. Gazdele s-au impus categoric, cu scorul de 3-0, grație „dublei” lui Paulo Dybala (7 și 22) și reușitei lui Giorgio Chiellini (55). Catalanii au bifat cel de-al doilea eșec consecutiv în deplasare, în Ligă, după ce în „optimi” au fost învinși de PSG, scor 0-4. Meciul retur cu Juventus se va disputa pe 19 aprilie, la Barcelona.

Tot marți, Borussia Dortmund ar fi trebuit să evolueze pe teren propriu, împotriva francezilor de la AS Monaco. Din cauza exploziilor care s-au produs la Dortmund, meciul a fost amânat și se va fi disputat, astăzi, de la ora 19.45.