LIGA CAMPIONILOR. Bayern Munchen a pus-o la respect pe Arsenal Londra, la finalul unui meci cu 6 goluri. Real Madrid, VICTORIE consistentă în fața celor de la Napoli

Bayern Munchen a câștigat detașat, partida jucată, miercuri, pe teren propriu, cu Arsenal Londra, scor 5-1, în prima manșă a „optimilor” Ligii Campionilor.

Bayern Munchen a câștigat confruntarea cu Arsenal Londra (scor 5-1), disputată, miercuri, pe „Allianz Arena”, în prima manșă a „optimilor” Ligii Campionilor. Arjen Robben a deschis scorul, în minutul 11, Alexis Sanchez a egalat în minutul 30, iar în partea a doua, bavarezii au mai punctat datorită lui Robert Lewandowski (53), Thiago Alcantara (56 și 63) și Thomas Muller (88). Bayern este ca și calificată în sferturile de finală, înaintea returului ce va avea loc pe 7 martie.

Tot miercuri, Real Madrid a câștigat confruntarea cu Napoli, scor 3-1. Golurile „galacticilor” au fost marcate de Karim Benzema (18), Toni Kroos (49) și Carlos Casemiro (54), oaspeții au deschis scorul în minutul 8, prin Lorenzo Insigne.