Liga 1. FCSB, un nou pas greșit. Trupa lui Gigi Becali continuă regresul

FCSB a remizat, în această seară, în deplasare, scor 2-2, cu FC Botoșani (în play-off), rezultat care o distanțează și mai mult pe vicecampioana României de titlu.

FC Botoșani a deschis scorul în minutul 5, prin Dugandzic, care a marcat cu o lovitură de cap. După 7 minute, „roș-albaștrii” au reușit să restabilească egalitatea pe tabela de marcaj. Dennis Man (foto) a fost autorul unui gol de generic. În minutul 45+1, oaspeții au preluat conducerea, după ce Man i-a pasat lui Olaru, iar acesta din urmă a băgat balonul în plasa porții moldave.

În actul secund, gazdele au egalat prin același Dugandzic, în minutul 52.

FCSB are patru meciuri consecutive fără victorie, trei egaluri şi un eşec, în vreme ce FC Botoşani e neînvinsă de opt etape, dar a pierdut primele sale puncte în 2020.

Botoșani: Hankic - Haruț, Chindriș, Șeroni, Țigănașu - E. Papa, J. Rodriguez - Ashkovski, Carlone, Keyta - Dugandzic Rezerve: Pap, Patache, Holzmann, Cascini, Ed. Florescu, Ebenhofer, Cîmpanu Antrenor: Marius Croitoru Absenți: Ofosu (suspendat), M. Roman I (accidentat)

FCSB: Bălgrădean - Crețu, Miron, Nedelcu, Panțâru - Olaru, Ov. Popescu, Tănase - Man, Ad. Petre, Fl. Coman Rezerve: A. Vlad, L. Filip, Moruțan, Momcilovic, I. Vînă, Oaidă, A. Popa Antrenor: Bogdan Vintilă Absenți: Planici, I. Cristea (suspendați), Soiledis (accidentat)