LIGA I. Steaua s-a chinuit și în meciul cu FC Voluntari, dar a obținut trei puncte. Reghecampf e supărat: „Am făcut un meci slab. Nu știu de ce jucătorii nu înțeleg asta”

Steaua a câștigat cu scorul de 3-2 partida disputată, duminică, în deplasare, cu formația FC Voluntari, în etapa a 10-a a Ligii I. Antrenorul Laurențiu Reghecampf a fost nemulțumit de prestația elevilor săi.

Steaua a tras din greu pentru a câștiga confruntarea jucată, duminică, la Ploiești, în compania celor de la FC Voluntari. „Roș-albaștrii” au evoluat modest, dar s-au impus cu scorul de 3-2 și rămân liderii campionatului. Gazdele au deschis scorul prin Petre Ivanovici, iar Adi Popa a egalat trei minute mai târziu. Steliștii au trecut în avantaj după golul lui Fernando Boldrin (51 - penalty), dar au fost egalați în minutul 59, gol marcat de Adrian Bălan. Soarta partidei a fost decisă de Marko Momcilovici, în minutul 85. Steaua rămâne pe primul loc al clasamentului, cu 23 de puncte, și e urmată de CS „U” Craiova (20) și FC Viitorul (17).

Laurențiu Reghecampf a fost dezamăgit de evoluția modestă a echipei sale și a recunoscut acest lucru. „Am făcut un meci foarte slab. Nu îmi place când pierdem foarte multe mingi. Avem prea mulți jucători care nu înțeleg anumite lucruri și nu știu de ce, pentru că asta antrenăm zilnic. Sper ca jucătorii să înțeleagă anumite lucruri. Trec etapele, iar jocul nostru nu crește. Am avut o discuție cu ei în vestiar și cred că au înțeles ceea ce le-am spus", a spus „Reghe” la Digi Sport.