Înfrângere neașteptată pentru echipa lui Ianis Hagi. Românul a fost titular pentru Rangers

Ianis Hagi a fost titular la Glasgow Rangers, dar n-a reușit să împiedice eșecul formației sale

Glasgow Rangers a fost învinsă, miercuri, de Kilmarnock (locul 7), în deplasare, într-o confruntare din etapa a 26-a a campionatului Scoției, scor 1-2. La oaspeți, Ianis Hagi a fost titular și a jucat până în minutul 82, fără să iasă în evidență cu mari realizări.

Glasgow Rangers a deschis scorul în minutul 32 prin Scott Arfield, iar gazdele au întors spectaculos soarta meciului, după pauză, grație reușitelor lui Stephen O Donell (77) și  Eamonn Bophy (88). Eșecul o distanțează și mai mult pe Rangers de rivala Celtic Glasgow.

„Alb-verzii” sunt lideri, cu 70 de puncte și sunt urmați de oamenii lui Steven Gerrard, care au 60 de puncte și un meci mai puțin disputat.