Ianis Hagi a bifat al doilea meci în Serie A. Reacția antrenorului Fiorentinei: „Nu am nicio îndoială că...”

Ianis Hagi
Autor: | | 0 Comentarii | 1087 Vizualizari

Fiorentina a remizat, aseară, 2-2, cu Pescara, în ultima etapă din Serie A, meci în care Ianis Hagi a fost introdus de antrenorul Paulo Sousa în minutul 56.

Ianis Hagi (18 ani) a evoluat, așadar, pentru a doua oară în acest sezon pentru echipa mare a Fiorentinei. Fiul lui Gică Hagi a fost introdus pe teren în minutul 56 al întâlnirii cu Pescara, încheiată la egalitate, scor 2-2. Ianis a primit un cartonaș galben în minutul 77, dar a ieșit la rampă în urma celor două șuturi trimise la poarta Pescarei. După acest meci, Hagi Jr. a strâns 48 de minute jucate în primul eșalon din Italia, în acest sezon.

„Toţii jucătorii din grup au un viitor. Ei au calitate, dar este nevoie de continuitate pentru a progresa. Hagi este remarcabil din punct de vedere tehnic şi loveşte mingea bine cu ambele picioare. Este tânăr şi nu am nicio îndoială că va deveni un jucător de elită”, a declarat Paulo Sousa, antrenorul „Violei”, la finalul jocului.

În acest meci, Ciprian Tătărușanu a fost doar rezervă pentru gazde, în timp ce la Pescara a intrat pe teren și Alexandru Mitriță (22 de ani), în minutul 72.

Fiorentina a încheiat sezonul pe locul opt în acest sezon, în afara locurilor de Europa League, dar Mitriță și Pescara au căzut din nou în Serie B.

Lovitura CRUNTA pentru Elena Udrea. Decizie FARA PRECEDENT in justitie! Iubita lui Alexandrov, DEVASTATA de veste