Halep îl felicită pe Hagi, de la Roland Garros

Simona Halep, locul 3 WTA, i-a transmis de la Roland Garros, felicitări lui Gică Hagi si echipei sale, Viitorul, pentru câștigarea Cupei României.

Tenismena a reacționat după ce Viitorul s-a impus cu 2-1 în meciul cu Astra şi a câştigat Cupa României la fotbal. Simona Halep se află la Roland Garros, turneu pe care îl începe în calitate de campioană en-titre. Românca debutează la Paris, marți, când o va înfrunta pe Ajla Tomljanovic (47 WTA).

Până la debut la turneul parizian, Simona Halep a ținut să-i felicite pe jucătorii lui Gică Hagi, cărora le-a transmis un mesaj prin intermediul contului de InstagramStory. "Felicitări", a fost mesajul publicat de Simona Halep.

Simona Halep s-a antrenat la Roland Garros îmbrăcată într-un tricou al Viitorului, inscripționat pe spate cu numele lui Hagi și având numărul 10. Numâr purtat în trecut de Gică Hagi, acum de fiul său Ianis, care a dat și o pasă de gol în finala cupei.