FOTBAL: Incidente grave la Plovdiv. Srgian Luchin a fost lovit în cap de un obiect

14-04/613619-luchin-465x390
Autor: | | 0 Comentarii | 390 Vizualizari

Aseară s-a disputat derbyul oraşului Plovdiv dintre Lokomotiv şi Botev, echipa la care activează românii Srgian Luchin şi Alexandru Curtean. Partida din Bulgaria a fost supendată de arbitrul George Kabakov, la scorul de 0-0, cu trei minute înainte de pauză.

Sportal.bg anunţă că ultraşii lui Lokomotiv au provocat intenţionat incidentele pentru a suspenda partida, ca protest împotriva finanţatorului clubului. De pe urma incidentelor a avut de suferit şi fostul dinamovist Srgian Luchin, care a fost lovit în cap de un obiect aruncat de fani.

Surpriza, in calendar! Ce se intampla cu Pastele catolic si cel ortodox, la anul