FOTBAL EUROPEAN. Real Sociedad - Getafe, 1-2. Victorie formidabilă pentru echipa lui Cosmin Contra

Getafe, echipa antrenată de Cosmin Contra, a dat lovitura, luni seară, în partida disputată în deplasare, la Real Sociedad, și a câștigat în ultimele minute, scor 2-1.

Getafe s-a impus, luni, în deplasare, la Real Sociedad, scor 2-1, într-o partidă ce a contat pentru etapa a 8-a a Primerei Division. Scorul a fost deschis de gazde, în minutul 82, prin Hervias, și se părea că oamenii lui Cosmin Contra se vor întoarce fără niciun punct din această deplasare. Însă, Getafe a lovit de două ori în final, prin Yoda, fostul jucător al Astrei Giurgiu, cel care a înscris în minutele 90+1 și 90+4. După disputarea a 8 runde, Getafe a adunat 10 puncte și se află pe locul 10 al clasamentului.