FOTBAL EUROPEAN. Real și Atletico au REMIZAT în DERBY-ul Madridului. Barcelona se îndreaptă către titlu

Real Madrid a încheiat la egalitate, scor 1-1, confruntarea cu Atletico Madrid, disputată, duminică, pe „Santiago Bernabeu”, în etapa a 31-a din Primera Division.

Real Madrid și Atletico Madrid și-au împărțit câte un punct la finalul derby-ului disputat, duminică, pe terenul „galacticilor”, în runda a 31-a a campionatului Spaniei. După o primă repriză fără goluri, în care gazdele și-au masat adversarul în propriul care, dar fără să puncteze, Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 53. Însă, Antoine Griezmann a restabilit repede egalitatea, 4 minute mai târziu, iar până la final nu s-a mai marcat. Astfel, după această etapă, Barcelona, care s-a impus sâmbătă pe teren propriu, scor 3-1 cu Leganes, și-a mărit avantajul. Catalanii sunt lideri, cu 79 de puncte, și sunt urmați de Atletico (68) și Real Madrid (64).