FOTBAL EUROPEAN. Meci colosal între Villarreal și FC Barcelona. S-au marcat 8 goluri, catalanii au condus cu 2-0 și au încasat din toate pozițiile

Villarreal și FC Barcelona au remizat, marți, scor 4-4, într-o confruntare disputată în etapa a 30-a a Primerei Division. Oaspeții au marcat două goluri în ultimele minute ale jocului

FC Barcelona a încheiat la egalitate, scor 4-4, disputa cu Villarreal, din deplasare, ce s-a desfășurat, marți, în runda a 30-a a campionatului Spaniei. Meciul a avut o desfășurare incredibilă a scorului, iar catalanii au revenit atunci când nimeni nu se mai aștepta. Oaspeții au deschis scorul prin Philippe Coutinho (12) și și-au dublat avantajul după reușita lui Oliveira Malcom (16). Până la pauză, „Submarinul Galben” a redus din diferență prin Samuel Chukweze (23), apoi gazdele au avut o serie incredibilă în actul secund. Au înscris prin Toko Ekambi (50), Vicente Iborra (62) și Carlos Bacca (80).

În minutul 86, Alvaro Gonzalez, jucătorul gazdelor, a fost eliminat pentru cumul de cartonașe. Barcelona a profitat la maximum și a egalat după reușitele lui Lionel Messi (90) și Luis Suarez, în minutul 90+3. FC Barcelona este lideră, cu 72 de puncte, și este urmată de Atletico Madrid (62) și Real Madrid (57 - un meci în minus).