Fotbal european. Liverpool a câștigat derby-ul cu Arsenal, United a pierdut incredibil pe teren propriu

FC Liverpool s-a impus, sâmbătă, în derby-ul cu Arsenal Londra (scor 3-1), disputat pe „Anfield Road”, în etapa a 3-a a Premier League.

FC Liverpool s-a impus, sâmbătă, în derby-ul cu Arsenal Londra (scor 3-1), disputat pe „Anfield Road”, în etapa a 3-a a Premier League. „Cormoranii” au făcut legea și au deschis scorul în prima repriză, datorită lui Joel Matip (41). În partea a doua, Mohamed Salah a reușit „o dublă”, în minutele 49 (din penalty) și 58.Oaspeții au marcat golul de onoare prin Lucas Di Pascua (85).

Tot sâmbătă, Manchester United a fost învinsă pe teren propriu de Crystal Palace, scor 1-2. Oaspeții au deschis scorul prin Jordan Ayew (32), gazdele au egalat în minutul 89, după golul lui Daniel James. Londonezii au dat marea lovitură, în al 3-lea minut al prelungirilor, prin Patrick van Aanholt.