FOTBAL EUROPEAN. FC Barcelona și Real Madrid au încheiat la EGALITATE „EL CLASICO” „Galacticii” au marcat în ultimele secunde

FC Barcelona a încheiat la egalitate, scor 1-1, confruntarea disputată, sâmbătă, pe „Camp Nou”, contra rivalei Real Madrid, în etapa a 14-a a Primerei Division.

FC Barcelona și Real Madrid și-au împărțit câte un punct la finalul confruntării de sâmbătă, găzduită de „Cam Nou”, ce a contat pentru runda a 14-a a campionatului Spaniei. Cele două rivale au remizat, scor 1-1, și rămân pe primele două poziții ale clasamentului. După primele 45 de minute, scorul a fost egal, 0-0, iar catalanii au înscris după pauză, prin Luis Suarez, în minutul 53. Însă, trupa lui Luis Enrique a scăpat printre degete victoria, pentru că madrilenii au egalat în minutul 90, datorită lui Sergio Ramos. După acest rezultat, Real Madrid rămâne lidera ierarhiei, cu 34 de puncte, FC Barcelona se află pe poziția a doua, cu 28 de puncte.