Farul pierde cu rezervele în fața FC Voluntari, cu 0-2

Farul pierde cu rezervele în fața FC Voluntari, cu 0-2 Gică Hagi și Rivaldo, acționari la Farul Constanța. Sursa foto Youtube

Campioana Farul a pierdut, marți seara, cu rezervele, meciul cu în FC Voluntari din Cupa României, cu scorul de 0-2.

Farul, echipa lui Gheorghe Hagi și-a început cu înfrângere parcursul din grupele Cupei României.

Cupa, principalul obiectiv pentru Farul

Competiția este, însă, principalul obiectiv al sezonului pentru „marinari”, potrivit declarațiilor recente ale oficialilor.

Echipa campioană a jucat cu multe rezerve în echipa de start, așa că a a pierdut pe terenul lui FC Voluntari, cu scorul de 0-2.

După înfrângerea cu Dinamo, se pare că Farul încă nu și-a revenit.

Pentru FC Voluntari, în schimb, victoria este un balon de oxigen, mai ales pentru antrenorul Ilie Poenaru.

FC Voluntari a deschis scorul repede, Daniel Florea înscriind în minutul 8 după pasa lui Carnat.

Rivaldinho a înscris în minutul 50, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Singura mare ocazie a Farului a fost în minutul 75, când Jesus Fernandez a scos de pe linia porții reluarea cu capul a lui Kevin Boli.

Iar în minutul 85, Andreș, la primul său gol pentru ilfoveni, a închis tabela în favoare ilfovenilor, printr-o reluare cu capul, după un corner.

La meci au asistăat în jur de 250 de spectatori, inclusiv o galerie a Farului formată din 20-25 de persoane.