Dinamo, prima victorie a sezonului, după un meci cu 6 goluri marcate într-o repriză

Dinamo s-a impus, vineri, pe teren propriu, scor 4-2, în confruntarea cu Academica Clinceni, din etapa a 4-a a Ligii I.

Dinamo s-a impus, vineri, pe teren propriu, scor 4-2, în confruntarea cu Academica Clinceni, din etapa a 4-a a Ligii I. După o primă repriză fără goluri, „câinii” au marcat de două ori Daniel Popa (52) și Mattia Montini (56). Apoi, oaspeții au revenit și au egalat, după reușitele lui Jakub Vojtus (66) și Robert Ion. În finale, gazdele au rupt echilibru, grație golurilor înscrise de Daniel Popa (82 și 90+3).

Dinamo a bifat primul succes, după ce în primele trei runde pierduse cu Viitorul (0-5), CS „U” Craiova (0-2) și CFR Cluj (0-1).