Criza se adâncește la Dinamo. „Câinii”, desființați de Sepsi în două minute

ANTRENOR, DINAMO, DUSAN UHRIN

Dinamo a pierdut cu 1-2 confruntarea cu Sepsi, din runda a 21-a a campionatului intern

Dinamo a fost învinsă, vineri, în Ștefan cel Mare, scor 1-2, de Sepsi Sfântu Gheorghe, în etapa a 21-a a Ligii I. După o primă repriză fără goluri, gazdele au deschis scorul datorită lui Dan Nistor, în minutul 60. Însă, același jucător a fost eliminat în minutul 73 și oaspeții au profitat din plin de superioritatea numerică. Cei de la Sepsi și-au asigurat victoria după ce au punctat de două ori, în minutele 76 și 78 prin Goran Karanovici.

Dinamo este pe locul al 8-lea, cu 28 de puncte, în timp ce Sepsi ocupă cea de-a 9-a poziție cu 25 de puncte. La final, Dan Nistor a avut un conflict verbal cu un suporter. El i-a ironizat pe fanii „câinilor”. „Care galerie? Sunt băieții de la Sud. Ei vin în număr mare la meci, aproximativ doi. Sunt prea mici pentru mine”.