Bătaie în toată regula la un MECI din Liga 2 de fotbal! A fost nevoie de intervenția Poliției | VIDEO

Puțin fotbal, mulți pumni. Acesta a fost scenariul pentru partida de astăzi dintre Unirea Tărlungeni și Olimpia Satu Mare (scor 0-2), din Liga a 2-a.

Evenimentele s-au petrecut pe stadionul din Ștefănești. În actul secund, sătmărenii au marcat amebele goluri într-un interval de 5 minute, prin Onicaș (50) și Muntean (55). După ce tabela a fost modificată de două ori în doar 5 minute, gazdele au reacționat dur și au început să dea fotbalul pe box. Totul a pornit în minutul 75, când fundașii trupei din Tărlungeni l-au faulat pe Kanaloș. Din momentul în care acesta a cerut îngrijiri medicale, gazdele și-au ieșit din fire. S-a creat rapid un meleu între cele două tabere, fiind nevoie de intervenția forțele de ordine.

După meci, și arbitrii au avut nevoie de ajutorul polițiștilor pentru a pleca de la stadion.