Acuzații GRAVE! Wozniacki a TRIȘAT în finala Australian Open. Simona Halep ar fi putut CÂȘTIGA meciul

Simona Halep ar fi putut câștiga partida din finala de la Australian Open! Carolina Wozniacki este acuzată de un cunoscut sportiv că a trișat, lucru care a schimbat finalul partidei.

Victor Hănescu, fost jucător de Cupă Davis pentru România, conisderă că daneza a provocat în mod intenționat un moment care a schimbat soarta partidei din finala Australian Open și i-a adus supremația în WTA.

Astfel, tenismenul spune că în setul decisiv, în care Simona Halep a revenit de la 1-3 la 4-3, Carolina Wozniacki a cerut intervenția medicului, acuzând dureri la genunchi. Au urmat câteva minute, în care cele două sportive au stat pe bancă, iar la revenire Simona a părut total vlăguită.

Victor Hănescu o acuză pe Wozniacki că a vrut în mod intenționat să întrerupă jocul, ea neavând în mod real nevoie de intervenția medicilor.

„Acea pauză cerută de Caroline a venit dintr-odată. Nu o anunța nimic. Nu a fost ca la Simona, care a acuzat mai mult timp că nu se simte bine până să ceară intervenția medicului. E posibil să fi fost o strategie. Până la urmă, dacă așa a fost, chiar e meritul ei pentru că a avut luciditate în momentele alea și a știut să îi taie ritmul Simonei”, a declarat Victor Hănescu la DigiSport.