Evenimentul Zilei > Actualitate > CAMPIONATUL MONDIAL. Japonia și Senegal, REVELAȚIILE Grupei H, au făcut SHOW în meciul direct

Japonia a încheiat la egalitate, scor 2-2, partida jucată, duminică, la Ekaterinburg, împotriva Senegalului, în Grupa H a turneului final.

Japonia și Senegal și-au împărțit câte un punct, la finalul confruntării directe disputate duminică, după ce au remizat, scor 2-2. Africanii au deschis scorul prin Sadio Mane (11), niponii au egalat până la pauză, datorită lui Takashi Inui (34). În repriza a doua, senegalezii au preluat din nou conducerea, gol marcat de Moussa Wague (71), japonezii au egalat din nou, după ce Keisuke Honda și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor. În prima etapă, Senegal trecuse de Polonia, scor 2-0, iar Japonia învinsese Columbia, scor 1-0.