FOTBAL EUROPEAN. DRAMĂ la Milano. Juventus a ÎNVINS-O pe Inter, după ce a fost condusă în minutul 87

Juventus Torino s-a impus cu 3-2 în partida jucată, sâmbătă, în deplasare, cu Inter Milano, în etapa a 35-a a campionatului Italiei.

Juventus Torino a obținut, sâmbătă, o victorie ce s-ar putea dovedi a fi decisivă în lupta pentru titlu. Piemontezii au câștigat cu 3-2, pe terenul celor de la Inter Milano, în etapa a 35-a a campionatului Italiei, și rămân lideri în clasament. Juve a deschis scorul prin Douglas Costa (13), iar gazdele au evoluat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Matias Vecino (18). În a doua repriză, Inter a revenit datorită lui Mauro Icardi (52) și Andrea Barzagli (65 - autogol), dar torinezii au dat două lovituri în final, grație lui Milan Skriniar (87 - autogol) și Gonzalo Higuain (89). „Bătrâna Doamnă” este pe primul loc, cu 88 de puncte, iar pe locul secund se află Napoli (84 - pun meci în minus).