Naționala de tineret a câștigat cu emoții în Armenia și a obținut a doua victorie în preliminariile CE din 2017

Naționala de tineret a României a câștigat, în această seară, meciul disputat cu Armenia (scor 3-2), în deplasare, în preliminariile Campionatului European din 2017.

România a câștigat partida susținută, în această seară, în deplasare, cu Armenia (scor 3-2), în campania de calificare la Campionatul European din 2017. Elevii lui Cristi Dulca au condus la pauză cu scorul de 2-0, după ce Păun a reușit „o dublă”, în minutele 35și 38, iar gazdele au redus din diferență prin Malakyan (47). Pușcaș a dus scorul la 3-1, în minutul 60, iar Simonyan a stabilit scorul final în minutul 90+2.