LIGA I. CFR Cluj a fost BLOCATĂ de Astra Giurgiu. Gigi Mulțescu a plecat neînvins din Gruia

CFR Cluj a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu Astra Giurgiu, într-un meci din etapa a 4-a a play-off-ului campionatului intern.

CFR Cluj și Astra Giurgiu au încheiat la egalitate, scor 1-1, confruntarea disputată, duminică, în Gruia, în runda a 4-a a pay-off-ului campionatului intern. În prima parte nu s-a marcat, iar în repriza a doua, gazdele au deschis scorul prin Paulo Vincius (54). Astra a egalat în minutul 81, datorită lui Piotr Polczzak, iar din minutul 90+1 a evoluat în inferioritate numerică, după ce Risto Radunovici a fost eliminat pentru cumul de cartonașe.

CFR Cluj a urcat pe prima poziție, cu 36 de puncte, și este urmată de FCSB (35) și CS „U” Craiova (31), echipe care se vor întâlni, mâine seară, de la ora 20.45, pe „Arena Națională”.