LIGA I. ASA Târgu Mureș - Pandurii Târgu Jiu, 0-1. Adrian Mutu a debutat la vicecampioană, gorjenii au plecat cu toate punctele

Pandurii Târgu Jiu s-a impus, vineri, pe terenul formației ASA Târgu Mureș, scor 1-0, într-o partidă din cadrul etapei a 24-a a Ligii I.

Formația Pandurii Târgu Jiu a câștigat, scor 1-0, întâlnirea disputată, vineri, în deplasare, cu ASA Târgu Mureș, vicecampioana Ligii I. Unicul gol al meciului a fost reușit de Cristi Săpunaru, în minutul 45+2, din penalty. La gazde a debutat Adrian Mutu, cel care a intrat pe teren în minutul 46, în locul lui Buș. Pandurii se află pe locul al treilea al clasamentului, cu 43 de puncte, iar ASA ocupă cea de-a șasea poziție, cu 35 de puncte.

„Jocul nostru n-a fost strălucit, în seara asta, dar am încredere în echipă și cred că ne vom revanșa în partidele viitoare. Nu ne temem că am putea rata prezența în play-off. Important este să nu mai repetăm greșelile din trecut”, a spus Adrian Mutu, la Digi Sport.