Fotbalistul Dani Oțil, la prima înfrângere din campionat

Miercuri seară, „Old Boys” a întâlnit în etapa a 9-a a Campionatului de Minifotbal București, Liga 1, campioana în exercițiu, echipa Neatza & Prietenii, manageriată de Dani Oțil.

Până acum, echipa vedetei de la Antena 1 nu a fost învinsă timp de opt etape. Miercuri însă, victoria i-a aparținut echipei Old Boys, care a început meciul în forţă, conducând până la pauză cu 2-0. La începutul reprizei secunde Neatza&Prietenii au primit și cel de-al treilea gol. Lucrurile au luat o întorsătură neaşteptată, iar un penalty, un contraatac rapid şi un voleu senzaţional au dus scorul la 3-3, când mai erau 3 minute de joc. Până la final, jucătorii echipei Old Boys au mai marcat o dată, în ultimul minut de joc, la capătul unei faze frumos construite. „Neatza & Prietenii este campioana Bucureștiului și zonală la minifotbal (adică fotbal pe teren sintetic, șase contra șase). Miercuri seară am avut onoarea să joc alături de o echipă foarte bună, o mare parte din băieții de acolo fiind foștii mei colegi. Un meci bazat pe respect. Din nefericire am pierdut cu 4-3, dar pentru că avem toate celelalte opt etape câștigate, rămânem pe locul 1, a fost un joc foarte frumos cu foarte multe goluri”, a spus Dani Oțil, pentru EVZ. După ce scorul și comentariul meciului a apărut pe Facebook, echipele au primit felicitări. Urmează, însă, patru etape de foc în care cele două echipe, alături de Tazmannschaft, îşi vor disputa titlul de campioni de toamnă Ligii 1 a Campionatului de Minifotbal Bucureşti.