CSM București a devenit matematic campioana României la handbal feminin

Cu patru etape până la finalul sezonului, bucureștencele de la CSM au reușit să-și adjudece campionatul de handbal feminin

În urma victoriei cu 30-21 în fața celor de la Cisnădie, CSM București a obținut a 19-a victorie dintr-un total de 20 de meciuri în acest sezon. Aflată în plină pregătire pentru sferturile de finală ale Ligii Campionilor cu Ferencvaros Budapesta, CSM Bucureşti a luat partida cu Măgura Cisnădie ca pe un joc de pregătire.

CSM Bucureşti nu a avut deloc emoţii la Cisnădie, diferenţa crescând treptat după primele 10 minute. La pauză, bucureştencele au condus cu 18-12, iar în partea secundă au ajuns până la o diferenţă maximă de 11 goluri, 29-18.

Singura echipă care a bătut pe campioana Europei a fost Brăila, potrivit DigiSport.