Violențe extreme la un meci de fotbal din România. Partida a fost întreruptă în minutul 70

Meciul dintre Victoria și CSA Steaua a fost întrerupt în minutul 70, pentru că gazdele nu mai aveau suficienți jucători pe teren, din cauza eliminărilor și accidentărilor.

Victoria și CSA Steaua s-au întâlnit, vineri, într-o partidă ce a vontat pentru Liga a IV-a și s-a disputat fără spectatori, pe stadionul „Rocar”. Meciul a fost marcat de incidente violente, după ce în minutul 35 a izbucnit o bătaie generală, după un fault la jumătatea terenului. Cel mai șifonat a ieșit Mihai Cosmin, fotbalistul de la CS Steaua, care a fost transportat la spital. Jocul a fost întrerupt în minutul 70, la scorul de 9-0 pentru Steaua, pentru că Victoria nu mai avea suficienți jucători pe teren, din cauza eliminărilor și accidentărilor.