Toșca, UMILIT în Spania, la al treilea meci jucat pentru Betis

Betis Sevilla, noua echipă a lui Alin Toșca, a fost îngenuncheată, în deplasare, de Granada, scor 1-4. A fost al trilea meci al fundașului român la gruparea andaluză, și prima înfrângere.

Alin Toșca nu a gustat încă prima victorie în tricoul „alb-verzilor”. A fost al treilea său meci pentru Betis, după cele cu Barcelona (scor 1-1) și Valencia (0-0). Betis a evoluat dezamăgitor, aseară, la Granada. Chiar după primele 33 de minute de joc, gazdele conduceau deja cu scorul de 3-0, grație reușitelor lui  Carcela-Gonzalez (18), Ramos (28) și Pereira (33). După pauză a continuat declinul trupei andaluze, iar Granada a mai punctat o dată, prin același Ramos, în minutul 64. Golul de onoare al trupei lui Toșca a venit cu un sfert de oră înainte de fluierul final, reușit de Petros.

Alin Toșca a fost integralist pentru Betis Sevilla, iar după jocul de aseară, echipa andaluză ocupă locul 13, cu 24 de puncte, însă are un meci mai puțin.