Steaua s-a salvat la ruleta rusească

Gruparea din Ghencea rămâne în lupta pentru titlu după un 2-1 chinuit, aseară, cu Petrolul Ploieşti. Golul decisiv, dat în minutul 83.

Steaua a suferit aseară teribil în meciul de pe teren propriu cu Petrolul Ploiești, scor 2-1. La pauză, scorul a fost egal, 1-1.

^ Mihai Stoichiță, slugarnicul „principal” al Stelei, a fost fluierat din primul minut. Oamenii din stadion i-au cerut insistent demisia.

^ Florian Walter, despre care se spune că este viitorul patron al prahovenilor, a venit la meciul din Ghencea.

^ Hamutovski, Dumitru și Oprița, foști steliști, au fost aplaudați în Ghencea. La începutul meciului,în tribune s-a derulat o bătaie între cele două galerii. Urmează, probabil, o suspendare a terenului pentru „militari”.

^ Patronul stelist Gigi Becali îl acuză pe Dinu Gheorghe - „Vamă”, oficial al Astrei, că a făcut blaturi, vizate fiind meciurile cu FC Vaslui și cu Rapid. Europarlamentarul i-a indicat explicit pe blatiști: portarul Silviu Lung junior, Bărboianu și Găman. Prețul? Între 30 și 50.000 de euro, susține Becali.