Simona Halep, CALIFICARE FACILĂ în sferturile de finală ale turneului de la Toronto. Românca a pierdut un singur game

Simona Halep s-a calificat, joi seară, în sferturile de finală ale competiției de la Toronto, după ce a trecut de Barbora Strycova (Cehia), cu scorul de 6-1, 6-0.

Simona Halep (locul 2 WTA) a obținut fără probleme biletele pentru „sferturile” turneului de la Toronto. Joi, cea mai bună tenismenă din România a trecut de cehoaica Barbora Strycova (26 WTA), după o victorie în două seturi, scor 6-1, 6-0. Partida a durat 60 de minute, iar Halep va lupta pentru un loc în semifinale împotriva franțuzoaicei Carolinei Garcia (21 WTA). Românca are asigurat un cec în valoare de 58.185 de dolari.