TENIS. Se cunosc primele două jucătoare care vor evolua în SEMIFINALELE de la Turneul Campioanelor

Nemțoaica Angelique Kerber și slovaca Dominika Cibulkova s-au calificat în semifinalele Turneului Campioanelor, din Grupa Roșie.

Nemțoaica Angelique Kerber, lidera ierarhiei mondiale a câștigat partida disputată, joi, la Singapore, împotriva americancei Madison Keys (locul 7 WTA), scor 6-3, 6-3. Astfel, Kerber a câștigat Grupa Roșie și va evolua în semifinalele competiției, împotriva sportivei care se va clasa pe locul secund în Grupa Albă. Alături de Angelique, în penultimul act s-a calificat și Donminica Cibukova (8 WTA). Slovaca a câștigat partida disputat împotriva Simonei Halep (4 WTA), scor 6-3, 7-6(5). Vineri, în Grupa Albă se dispută ultimele două jocuri: Garbine Muguruza (6 WTA) - Svetlana Kuznețova (9 WTA) și Agnieszka Radwanska (3 WTA) - Karolina Pliskova (5 WTA).