SCANDAL URIAȘ la meciul Turcia - Tunisia. Un elev al lui Mircea Lucescu a ieșit de pe teren

Cenk Tosun, atacantul naționalei Turciei, a fost implicat într-un scandal de proporții, în timpul confruntării amicale cu Tunisia (scor 2-2).

Naționala Turciei a remizat, vineri, la Geneva, scor 2-2, într-un test de verificare disputat contra Tunisiei. Meciul a fost marcat de un incident în care a fost implicat atacantul turc Cenk Tosun. Elevul lui Mircea Lucescu marcase pentru naționala „Semilunei”, dar a observat în repriza a doua că tatăl său a fost lovit de o torță aruncată de suporterii turci. Fotbalistul s-a dus să le ceară socoteală fanilor și a fost eliminat, în minutul 59, pentru că a părăsit terenul. Alături de tatăl lui Tosun, în conflict a fost implicat și unchiul fotbalistului.