Săgeata Stejaru a câştigat la "masa verde"

Echipa Săgeata Stejaru a câştigat la "masa verde" partida din deplasare cu Juventus Colentina, din etapa a 14-a a Ligii a II-a.

Meciul de sâmbăta trecută a fost întrerupt în minutul 89, la scorul de 2-0 pentru Săgeata, când un spectator a intrat pe teren şi l-a bătut pe arbitrul Eduard Constantinescu.

Fotbalul românesc a fost zguduit sâmbătă de un nou scandal care-i afectează grav imaginea. Partida Juventus Colentina - Săgeata Năvodari, din etapa a 14-a a Ligii a II-a, a fost oprită în minutul 88, la scorul de 0-2, după ce un suporter a pătruns pe teren şi l-a bătut pe arbitrul Eduard Constantinescu. Scenele incredibile au venit pe fondul nervozităţii gazdelor, stare cauzată de maniera de arbitraj.