Ronaldo şi Rooney se întrec în hat trick-uri

Aflate în pregătire în Statele Unite ale Americii, echipele de fotbal Real Madrid şi Manchester United au câştigat fără emoţii testele cu Chivas, respectiv Seattle. Vedetele Cristiano Ronaldo şi Wayne Rooney au făcut spectacol, reuşind fiecare câte trei goluri.

Manchester United s-a distrat azi-noapte în amicalul cu Seattles Sounders, găzduit de echipa americană din statul Washington. „Diavolii roşii” nu au fost deloc îngăduitori cu adversarii lor din Major League Soccer şi s-au impus cu scorul de 7-0. Wayne Rooney, căpitanul lui United, s-a remarcat prin cele trei goluri înscrise în doar 20 de minute. Celelalte reuşite au fost semnate de Michael Owen, Mame Biram Diouf, Ji-Sung Park şi Gabriel Obertan.

Aflat tot în SUA cu echipa de club, Cristiano Ronaldo a încercat să-l concureze pe Rooney – şi a reuşit! Superstarul lui Real Madrid i-a vrăjit pe cei 35.000 de spectatori prezenţi la stadionul Qualcomm din San Diego, California, marcând toate cele trei goluri din victoria cu 3-0 a madrilenilor în faţa echipei mexicane Chivas de Guadalajara. Mai mult, „CR7” a avut o viteză în plus faţă de Rooney, completându-şi hat trick-ul în mai puţin de 10 minute. Cristiano a introdus mingea în plasă în minutele 73, 76 şi 81. <iframe src="http://www.youtube.com/embed/RwTIzPytYks" width="560" frameborder="0" height="349"></iframe> <iframe src="http://www.youtube.com/embed/-Y2Hw2-CI9s" width="560" frameborder="0" height="349"></iframe>