România „B” - Sioni Bolnisi, 1-0. Victorie fără GLORIE pentru „tricolori”. Iordănescu este DEZAMĂGIT

Selecționata divizionară a României a învins la limită, marți, echipa georgiană Sioni Bolinsi, scor 1-0, în cadrul unui meci amical disputat în Turcia.

După remiza albă obținută în amicalul cu Turcia, naționala divizionară a României a susținut, marți, un test de verificare contra gruzinilor de la Sioni Bolinsi (locul 14 în campionat). Elevii lui Anghel Iordănescu nu au impresionat cu nimic, au părut a fi plictisiți, chiar dacă au avut șansa de a demonstra că merită să ajungă la echipa mare, și au învins neconvingător, datorită unui gol reușit de Dumitraș, în minutul 65.

„Din punctul meu de vedere, prima repriză nu m-a mulţumit. Nu cred că aş avea ceva de punctat, decât faptul că am avut în teren 10 debutanţi. Dacă nu mă înşel, doar Bălgrădean are o convocare. Spuneam în conferinţa de presă că vreau să văd jucătorii tineri, să văd cine ne dă speranţe pentru viitor. Prima repriză nu mi-a adus satisfacţie, iar tinerii pe care i-am forţat să vină la echipa naţională nu mi-au dat senzaţia că pot aspira la tricoul naţionalei. Am avut o posesie mai bună în a doua repriză, când au intrat jucătorii Stelei. Iar victoria este pe deplin meritată. Sincer, aş putea remarca pe cineva, dar aş vrea ca nominalizările să le fac la finalul turneului", a spus Iordănescu la Digi Sport.