Rezultat ȘOCANT la meciul Spania - Argentina. Ibericii au ZDROBIT vicecampioana mondială

Spania s-a impus, marți, pe teren propriu, scor 6-1, într-o confruntare amicală disputată contra reprezentativei Argentinei, vicecampioană mondială.

Naționala Spaniei a câștigat cu un scor incredibil, scor 6-1, confruntarea amicală jucată, marți, pe teren propriu, în compania Argentinei. Gazdele au făcut legea din primul până în ultimul minut și au piunctat prin Diego Costa (12), Isco (27, 31 și 74), Thiago Alcantara (55) și Iago Aspas (73). Pentru oaspeți, golul de onoare a fost înscris de Nicolas Otamendi, în minutul 39. Tot marți, Anglia a remizat pe teren propriu cu Italia, scor 1-1, goluri marcate de Jamie Vardy (26), respectiv Lorenzo Insigne (87 - penalty), iar Brazilia s-a impus în Germania, scor 1-0, gol înscris de Gabriel Jesus (37).