"Regele", la pământ. Galatasaray - Genclerbirligi 0-2!

Echipa antrenată de românul Gheorghe Hagi, Galatasaray Istanbul, a suferit o nouă înfrângere în această seară, 0-2 cu Genclerbirligi. Galata rămâne la 16 puncte în spatele liderului Trabzonspor, care are un meci puţin disputat.

Astăzi, elevii lui Hagi au fost învinşi pe teren propriu de ocupanta locului 15. Ambele goluri ale oaspeţilor au fost înscrise în prima repriză: Meric (minutul 1) şi Sam (26) trecându-şi numele pe lista marcatorilor.

Cu doar două victorii şi două egaluri în opt partide pe banca tehnică a turcilor, Gică Hagi se află la un pas de a-şi pierde postul. Galatasaray a adunat doar 20 de puncte (locul 9) în primele 16 etape din acest sezon, iar ajungerea pe un loc de cupă europeană pare din ce în ce mai greu de realizat.