Real Madrid a ajuns la patru meciuri fără VICTORIE. „Galacticii” au remizat, pe teren propriu, de Eibar

Real Madrid a obținut doar o remiză, scor 1-1, în confruntarea cu Eibar, disputată, duminică, pe „Santiago Bernabeu, în etapa a 7-a a Primerei Division.

Real Madrid a încheiat la egalitate, scor 1-1, jocul disputat, duminică, împotriva lui Eibar, în runda a 7-a a campionatului Spaniei. Oaspeții au deschis scorul în minutul 6, prin Fran Rico, „galacticii” au egalat datorită lui Gareth Bale, în minutul 17. Până la final nu s-a mai marcat, iar Real a ajuns la trei meciuri fără victorie în Primera Division (1-1 cu Villarreal, 2-2 cu Las Palmas și 1-1 cu Eibar). În plus elevii lui Zinedine Zidane au remizat și în Liga Campionilor, cu Borussia Dortmund, scor 2-2.