Reacția lui Gică Hagi după înfrângerea usturătoare cu FCSB: „Pregătisem meciul altfel”

FCSB a devenit liderul Ligii 1 Betano grație victoriei categorice obținută, aseară, pe terenul celor de la Viitorul, scor 4-1.

La finalul partidei, Gheorghe Hagi, antrenorul și finanțatorul trupei din Ovidiu, a declarat că echlipbrul partidei s-a rupt în minutul 5, atunci când a fost eliminat Ghiță, din tabăra sa.

Fiecare meci are momentele lui. Astăzi, din păcate, s-a întâmplat un lucru pe care nu l-am antrenat. E greu să joci din minutul 5 cu om în minus împotriva Stelei, care are o echipă tehnică, cu jucători foarte buni. Pregătisem meciul altfel.

Nu puteam să dominăm Steaua cu om în minus. E o înfrângere usturătoare, dar când lucrurile se întâmplă asa, nu ai ce face. Am avut un adversar bun, tehnic, iute, care joacă fotbal”, a reacționat Hagi, după înfrângerea de aseară.