NEWS ALERT. Real Madrid A CÂȘTIGAT LIGA CAMPIONILOR, al 3-lea sezon CONSECUTIV. Gareth Bale, goluri COLOSALE în finala cu Liverpool

Real Madrid a cucerit, sâmbătă, Liga Campionilor, după ce a trecut în ultimul act de FC Liverpool, scor 3-1. A fost cel de-al 3-lea succes consecutiv pentru „galactici”.

Real Madrid s-a impus, sâmbătă, la Kiev, în finala Ligii Campionilor, disputată împotriva formației FC Liverpool (scor 3-1). După o primă repriză fără goluri, spectacolul a început în partea a doua. În minutul 51, Loris Karius, portarul englezilor, a degajat în piciorul lui Karim Benzema, iar mingea a intrat în poartă. „Cormoranii” au egalt prin Sadio Mane, în minutul 55, după ce atacantul a reliuat din apropierea porții. Real a trecut din nou în avantaj, după ce galezul Gareth Bale a marcat dintr-o „foarfecă” senzațională, în mintul 64. Lovitura de grație a fost dată tot de Bale, în minutul 84, cu un șut de la 25 de metri, care l-a păcălit pe Karius.