NEWS ALERT. DEZASTRU TOTAL pentru Dinamo. „Câinii” au eșuat LAMENTABIL la Chiajna, Ioan Andone își face bagajele

Dinamo a fost învinsă, luni, în deplasare, de la Chiajna, de Concordia, scor 1-2, în etapa a 23-a a Ligii I. „Roș-albii” pot rămâne fără antrenorul Ioan Andone.

Dinamo a pierdut cu scorul de 1-2 confruntarea disputată, luni, pe terenul Concordiei Chiajna, în etapa a 23-a a campionatului intern, și a bifat cel de-al doilea eșec consecutiv, în acest an, după 1-2 cu FC Viitorul.

Gazdele au deschis scorul prin Raul Costin (31), dinamoviștii au restabilit egalitatea în repriza secundă, datorită lui Adam Nemec (51), Chiajna a marcat decisiv, în minutul 80, prin Marian Cristescu. Ioan Andone este ca și demis după acest eșec, iar perspectiva despărțirii de antrenor a fost confirmată chiar de Adrian Mutu.

„Când jucăm în felul ăsta e normal să fim preocupați. Lăsăm capul jos, acceptăm criticile. Nu e vorba de jucători, e o lipsă de motivație. Sunt șanse mici pentru play-off. E normal să i se ceară demisia lui Andone", a spus „Briliantul”.