Meci COLOSAL în Cupa României. Dinamo a fost ELIMINATĂ de AFK Csikszereda. S-au marcat 6 goluri și s-au executat 10 serii la loviturile de departajare. Portarul „câinilor” l-a EGALAT pe Duckadam

Dinamo a fost eliminată, joi, din „optimile” Cupei României, după ce a fost învinsă, în deplasare, de AFK Csikszereda, scor 3-3 și 5-6 după executarea loviturilor de departajare

AFK Csikszereda și Dinamo au fost protagonistele unui meci năucitor, disputat, joi, în „optimile” Cupei României. După 120 de minute, scorul a fost egal, 3-3. Gazdele au deschis scorul prin Adrian Majzik (48) și și-a dublat avantajul după reușita lui Szilard Magyari (53). Dinamo a egalat prin „dubla” luI Dan Nistor (54 și 59), apoi s-a intrat în prelungiri. Aici, oaspeții au trecut în avantaj, grație lui Mihai Neicuțescu (106), gazdele au egalat prin Istvan Berde 115.

La loviturile de departajare, AFK Csikszereda s-a impus cu 6-5.