LIGA I. Pandurii Târgu Jiu, victorie DRAMATICĂ în fața Craiovei. Oaspeții egalaseră în minutul 89

Formația Pandurii Târgu Jiu s-a impus cu scorul de 2-1 în partida disputată, vineri, cu CS „U” Craiova, în prima rundă a campionatului intern.

Pandurii Târgu Jiu a câștigat meciul jucat, vineri, cu CS „U” Craiova, în prima rundă a Ligii I. Gorjenii s-au impus cu scorul de 2-1, după ce fuseseră egalați de echipa lui Gheorghe Mulțescu, în minutul 89. După o primă repriză fără goluri, scorul a fost deschis de Ovidiu Herea, în minutul 57. Oaspeții au dat impresia că vor obține un punct, pentru că Bogdan Vătăjelu a transformat o lovitură de la 11 metri, în minutul 89, dar Pandurii a punctat decisiv, datorită lui Ioan Hora, în cel de-al treilea minut al prelungirilor.