LIGA I. FCSB, VICTORIE fără emoții la Astra Giurgiu. „Roș-albaștrii” sunt liderii campionatului

FCSB a câștigat cu scorul de 3-0 partida jucată, luni, în deplasare, la Astra Giurgiu, în etapa a 5-a a play-off-ului campionatului intern.

FCSB n-a avut mari bătăi de cap în partida disputată, luni, pe terenul celor de la Astra Giurgiu, și s-a impus la scor de neprezentare. Oaspeții au deschis scorul prin Harlem Gnohere, în minutul 27, după ce francezul a transformat un penalty acordat ușor de „centralul” Marius Avram, în urma unui duel Laurențiu Buș - Romario Benzar. Apoi, Dennis Man a dublat avantajul, în minutul 47, iar Mihai Pintilii a stabilit scorul final, două minute mai târziu. În minutul 90+1, Florentin Matei, jucătorul Astrei, a ratat o lovitură de la 11 metri, acordată după un henț al lui Bogdan Planici. FCSB este lideră, cu 41 de puncte, și este urmată de CFR Cluj (39) și Craiova 34.