LIGA I. FC Voluntari - CSMS Iași, 1-1. A început campionatul intern. Meci MEDIOCRU în Ștefan cel Mare

FC Voluntari și CSMS Iași au încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, vineri, în Ștefan cel Mare, în runda inaugurală a campionatului intern.

Nou-promovata FC Voluntari a obținut primul punct în Liga I, vineri, după remiza înregistrată în Ștefan cel Mare, în fața echipei CSM Iași. Primul meci al sezonului a fost plictisitor și a oferit foarte puține momente palpitante. Ieșeanul Ștefan Grigorie a deschis scorul în minutul 10, iar gazdele au egalat dintr-un penalty transformat de Paul Pârvulescu, în minutul 29. Mădăli Ciucă, jucătorul oaspeților, a fost eliminat în minutul 61, de „centralul” Iulian Dima, după ce a văzut al doilea cartonaș galben.