LIGA I. Dinamo a condus la Mediaș, dar a pierdut după o eroare incredibilă. Echipa din Ștefan cel Mare, poziție mediocră în clasament

Dinamo a fost învinsă, scor 1-2, în deplasare, de Gaz Metan Mediaș, într-o confruntare din etapa a 2-a a play-out-ului campionatului intern.

Gaz Metan Mediaș a reușit să treacă de Dinamo, scor 2-1, într-o partidă jucată, duminică, pe teren propriu. Oaspeții au deschis scorul prin Athanasios Papazoglou, în minutul 4, ardelenii au revenit după reușita lui MarioRondon, din minutul 11. În repriza a doua, David Caiado a profitat de o greșeală uluitoare făcută de Ricardo Grigore, care, aflat cu spatele la poartă, a trimis spre propriul portar, cu capul. Dinamo se află pe locul al 3-lea al clasamentului din paly-out, cu 19 puncte, Gaz Metan este lideră, cu 22 de puncte.