LIGA I. Dinamo A CÂȘTIGAT meciul cu Viitorul, echipa lui Gică Hagi este CRITICATĂ DUR: „A început cu niște șoricei”

Dinamo a câștigat la limită, scor 1-0, partida disputată, luni, în Ștefan cel Mare, cu FC Viitorul, în runda a 4-a a campionatului intern.

Dinamo s-a impus cu 1-0 în confruntarea disputată pe teren propriu, împotriva formației FC Viitorul. Golul a fost marcat de May Mahlangu, în minutul 34, iar dobrogenii, fără Gică Hagi pe banca tehnică, din cauza suspendării, au fost lipsiți de orice idee creativă și spirit combativ. Cornel Dinu a criticat atitudinea pe care au avut-o elevii „Regelui” în Ștefan cel Mare.

„Se spune că atunci când stăpânul nu e acasă joacă șoarecii pe masă. Hagi a început azi cu niște șoricei. Nu înțeleg de ce a abordat acest joc cu 3 mijlocași defensivi. Srdjan Luchin a fost, la primul gol, greoi, el e doar un model pentru frizerie, dar n-are calități de stoper. Artean prima minge pe care a dat-o spre careul advers a fost în minutul 91, în rest toate în lateral. Nu poți juca așa. Ianis traversează o perioadă foarte slabă, iar Drăguș a fost izolat în bandă. Nu poți să emiți pretenții în fața unei echipe ca a lui Dinamo care a fost realistă. Nici schimbările Viitorului din a doua repriză n-au adus un plus. Mățan e mai mult o tabacheră, când face o anumită fentă în fața unui adversar rămâne pe loc", a afirmat Dinu la Telekom Sport.