LIGA I. Derby cu SCÂNTEI între CFR și FCSB. Ardelenii, egalați în ultimele minute. Două ELIMINĂRI și un penalty în Gruia

CFR Cluj și FCSB au încheiat cu scorul de 1-1 confruntarea disputată, duminică, în Gruia, în cadrul etapei a 2-a a play-off-ului Ligii I.

CFR Cluj și FCSB s-au ales cu câte un punct la finalul partidei jucate, duminică, pe terenul ardelenilor, în runda a 2-a a play-off-ului campionatului intern. Scorul a fost egal, 1-1, iar repriza a doua a fost plină de evenimente. În prima parte, cele două formații s-au anihilat reciproc, dar ardelenii au deschis scorul în minutul Emmanuel Culio, care a transformat un penalty, în minutul 38. Sancțiunea a fost dictată de arbitrul Ovidiu Hațegan, după ce Romario Benzar a atins mingea cu mâna. În partea a doua, meciul a devenit mai intens, ambele echipe au ratat câteva ocazii bunea de-a marca,