LIGA I. CS „U” Craiova urcă pe locul al 2-lea, după victoria cu Astra. Giurgiuvenii n-au primit un penalty și au terminat meciul în inferioritate

CS „U” Craiova s-a impus, duminică, pe teren propriu, scor 1-0, în confruntarea cu Astra Giurgiu, din prima etapă a play-off-ului Ligii I.

CS „U” Craiova a câștigat la limită, scor 1-0, disputa cu Astra Giurgiu, din prima rundă a play-off-ului campionatului intern. Golul a fost marcat în prima parte, de Elvir Koljici, în minutul 18, și după acest succes, oltenii au urcat pe poziția a 2-a a clasamentului, cu 30 de puncte. Lideră este CFR Cluj, iar FCSB (25) va juca, mâine, de la ora 20.30, pe teren propriu, cu Viitorul. La Craiova, Astra n-a primit un penalty, din partea arbitrului Istvan Kovacs, după ce Nicușor Bancu a atins mingea în careu cu mâna. În minutul 79, Risto Radunovici, jucătorul Astrei, a fost eliminat.