LIGA EUROPA. Astra Giurgiu - West Ham, 2-1. „Alb-negrii” au reușit o calificare ISTORICĂ în „dubla” cu londonezii

Astra Giurgiu s-a calificat, joi seară, în play-off-ul Ligii Europa, după victoria obținută pe teren propriu, împotriva englezilor de la West Ham United, scor 2-1.

Astra Giurgiu va evolua în play-off-ul Ligii Europa și va lupta pentru calificarea în grupele competiției. După un 2-2 înregistrat la Londra, în prima manșă, „alb-negrii” au câștigat, joi, meciul disputat cu West Ham, scor 2-1, în returul turului trei preliminar. Englezii au început în forță meciul și au deschis scorul prin Lanzini (3). Până la pauză, oamenii lui Marius Șumudică au întors rezultatul, pentru că Budescu a reușit o „dublă” de efect, în minutele 33 și 36.