LIGA CAMPIONILOR. Sevilla și Leicester lasă multe semne de întrebare după manșa tur, Juventus este ca și CALIFICATĂ în „sferturi”

FC Sevilla a câștigat la limită, scor 2-1, partida disputată, miercuri, pe teren propriu, cu Leicester, în prima manșă a optimilor Ligii Campionilor.

FC Sevilla s-a impus, miercuri, scor 2-1, în confruntarea cu Leicester, campioana Angliei, în prima manșă a „optimilor” Ligii Campionilor. Andaluzii au ratat o lovitură de la 11 metri, în minutul 14, prin Joaquin Correa, apoi au punctat datorită lui Pablo Sarabia (25) și același Joaquin Correa (61). Leicester a punctat prin Jamie Vardy (73) și lasă deschisă orice posibilitate pentru partida retur. În cealaltă confruntare a serii, Juvenuts a învins-o pe FC Porto, în deplasare, scor 2-0. Lusitanii au rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Alex Telles (27), iar italienii au concretizat în a doua parte, prin Marko Pjaca (72) și Dani Alves (74).